آیا لازم است که یک رفلکتور داشته باشم؟

فکر مي کنم ايده خوبي است که هر عکاسي حداقل يک رفلکتور داشته باشد، حتي اگر رفلکتور کوچکي باشد. در شرايط خاص يک رفلکتور مي تواند به کمک شما بيايد و تغيير بسياري در کيفيت عکس ايجاد کند.
وقتي به صورت حضوري به افراد عکاسي آموزش مي دهم، از اينکه مي بينم چقدر تعداد اندکي هستند که رفلکتور را امتحان مي کنند شگفت زده مي شوم. اما همين افراد وقتي تأثيري که يک رفلکتور مي تواند بگذارد را مي بينند سريعاً به استفاده از آن رو مي آورند.
آيا استفاده از رفلکتور کار آساني است؟
در اکثر اوقات بله، اما زماني که مي خواهيد يک رفلکتور بزرگ را در فضاي باز که باد هم مي آيد در موقعيتي دقيق نگه داريد اين کار مي تواند دشوار باشد. در چنين شرايطي استفاده از نگه دارنده هاي (پايه يا stand) رفلکتور موجود مي تواند مشکل شما را حل کند. اما از آنها در فضاي بسته بهتر مي توان استفاده کرد. در کل پيشنهاد مي کنيم براي نگه داشتن رفلکتور از شخص ديگري به عنوان دستيار استفاده کنيد.
چه نوع رفلکتوري نياز دارم؟
اين به سبک عکاسي شما بستگي دارد و اين که چقدر از رفلکتور استفاده مي کنيد. اگر عکاسي معمولي انجام مي دهيد و پرتره هاي معمولي مي گيريد، پيشنهاد مي کنم يک رفلکتور دايره اي شکل کوچک تاشو بگيريد که دو طرفه باشد و رنگ هاي سفيد و نقره اي داشته باشد. مي توانيد اين رفلکتور ها را با روکش هاي مختلف بگيريد که بين رنگ هاي سفيد، نقره اي و طلايي حق انتخاب داشته باشيد.
رفلکتور مورد علاقه من يک رفلکتور دايره اي با قطر ?? اينچ تا شو است که آنقدر کوچک مي شود که مي توانم آن را داخل جيب کناري کيف دوربينم بگذارم. رفلکتور هاي بزرگ معمولاً نور متراکم تر و نرم تري مي دهند ولي حمل کردن و نگه داشتن آنها کار دشواري است.