اگر میگرن دارید دوچرخه سواری کنید

پزشکان سوئدي در تحقيقات خود دريافتند که دوچرخه سواري مي‌تواند به درمان بيماري ميگرن کمک مي‌کند.
پژوهشگران سوئدي شيوه جديدي را بدون استفاده از دارو براي رهايي از درد ميگرن يافتند.
پزشکان مرکز علوم اعصاب و عملکرد اعضاء در دانشگاه گوتنبرگ سوئد گفتند که مي‌توان با دوچرخه سواري يا فعاليت‌هاي بدني ديگر به همان نتايج دارويي درمان ميگرن دست يافت.
پزشکان سوئدي در جريان تحقيقات خود تلاش کردند تا ميزان تاثير تمرين‌ها و فعاليت‌هاي ورزشي را با استفاده از دارو براي کاهش درد ميگرني مقايسه کنند.
پزشکان از ?? نفر خواستند تا در اين تحقيقات شرکت کنند و آنها را به ?گروه تقسيم کردند.
بر اساس اين تحقيقات، پزشکان به گروه اول دارو دادند و گروه دوم تحت درمان همراه با استراحت قرار گرفت اما گروه سوم به دوچرخه سواري پرداخت.
نتايج اين تحقيقات عملاً جالب بود زيرا هر ? شيوه در کاهش درد ميگرني موثر بود و ميزان حملات را از ? حمله به ?حمله در ماه کاهش داد اما در اين ميان فوايد دوچرخه سواري اين بود که سطح استرس را کاهش داد و خواب را بهبود بخشيد.

ميگرن يکي از علل سردرد است. بيشتر افراد مبتلا به ميگرن به حمله‌ هاي پي در پي سردرد براي مدت چندين سال دچار مي‌شوند.
سر درد ميگرن بيشتر به گونه تپش ‌دار (ضربان دار) بوده و اغلب با تهوع و اختلالات بينايي همراه است و گرچه بيشتر موارد ميگرن مي‌تواند شديد باشد ولي گاهي سردرد ميگرن خفيف است. کفش دوچرخه سواري
درد ميگرن بر اثر تورم رگ‌هاي خوني و اعصاب اطراف مغز که به ساقه مغز ناميده مي شود، ايجاد مي گردد.
به نظر مي‌آيد يک ماده شيميايي موجود در مغز به نام "سروتونين" نقش اصلي را در اين بيماري داشته باشد البته برخي پژوهش‌هاي تازه نشان داده ‌است نقص ژنتيکي مي‌تواند در بروز اين بيماري نقش داشته باشد.
پژوهشگران ژن معيوبي را در بين گروهي از بيماران ميگرني يافتند که مي‌تواند علت دردهاي ميگرني باشد.


منبع: سلامت نيوز