بهترین دوچرخه ها دربازار ایران

جاينت
يکي از بهترين و قديمي‌ترين برندهاي دوچرخه در دنيا که هنوز طرفداران زيادي دارد دوچرخه جاينت است. اين کارخانه دوچرخه‌سازي سال ???? ميلادي در کشور تايوان تاسيس و  موفق شد براي چند برند مشهور دوچرخه توليد کند.
استفاده از بهترين مواد، طراحي زيبا و اصول مهندسي از مهمترين نشانه‌هاي بارز محصولات ساخت جاينت تايوان است.
فوجي
اين برند ژاپني در سال ???? تاسيس شد و همچون موتورسيکلت‌هاي ساخت اين کشور، دوچرخه‌هاي فوجي ژاپن نيز در سطح  کيفي بالايي توليد مي‌شود. چندين سال بعد آن قدر پيشرفت محصولات اين برند زياد بود که نه تنها توانست برنده مسابقات آسيايي شود، بلکه چندين سال از ديد خريداران، بهترين برند جهان بود.
کمتر کسي از خريد دوچرخه‌هاي ساخت فوجي پشيمان شده اند. البته شايد نسبت به ساير دوچرخه ‌هاي موجود قيمتي بالاتر داشته باشد، ولي ارزش هزينه بيشتر را دارد. کيفيت ساخت بالا، ايمني، و رعايت اصول آيروديناميک از جمله نشانه‌هاي دوچرخه‌ هاي فوجي ژاپن است.
بلاست (بلست)
محصولات اين برند اسپانيايي شايد نسبت به رقباي خود قدمت کمتري داشته باشد، ولي جزو بهترين دوچرخه‌هاي موجود در ايران است که از همان ابتدا تمام تمرکزخود را بر روي زيبايي و عملکرد بالا معطوف کرده است.
کارخانه بلاست در سال ???? ميلادي يعني سال ????شمسي تاسيس شد که چند سال بعد دوچرخه‌هاي ساخت اين شرکت به دليل کيفيت بالا و مشخصات منحصر به فرد، جزو بهترين نمونه‌هاي جهان قرار گرفت.
مريدا
يکي از شناخته‌ ترين برندهاي دوچرخه در سراسر دنيا مريدا است که براي اولين بار در سال ???? ميلادي درکشور تايوان تاسيس شده است. نام ايران به عنوان يکي از ?? کشوري که داراي نمايندگي اين برند دوچرخه است در سايت رسمي مريدا ديده مي شود و نشان مي دهد دوچرخه هاي اين شرکت به راحتي درکشورمان دردسترس است.
دوچرخه‌هاي مريدا به دليل رعايت اصول طراحي، مهندسي و کيفيت ساخت بالا در کنار به کارگيري تکنولوژي‌هاي منحصر به فرد هميشه جزو اولين انتخاب‌هاي دوچرخه‌سواران بوده است و توانسته جوايز متعددي را طي سال‌هاي فعاليت خود دريافت کند.
اسکات
نام اسکات بين ورزشکاران ايراني به خوبي شناخته شده است. يکي از برندهايي است که مدت زيادي محصولات توليدشده اين کمپاني در ايران وجود دارد و يکي از مهمترين مزيت‌هاي آن قيمت مناسب نسبت به کيفيت آن است.
شرکت اسکات يک مجموعه ورزشي است که سال هاست در زمينه توليد دوچرخه، موتورسيکلت، تجهيزات و لوازم ورزشي فعاليت دارد. البته اصلي‌ترين فعاليت اسکات از سال ???? ميلادي در زمينه توليد تجهيزات اسکي است که ازحدود ?? سال پيش به توليد دوچرخه روي آورده که يکي از سبک‌ ترين دوچرخه هاي دنيا توليد اين برند است.
اسپشيالايزد
اين برند آمريکايي يکي از محبوب‌ ترين مارک‌ هاي دوچرخه در دنياست که توانسته است به بازار ايران راه پيدا کند. محصولات  اين برند در سه سطح مختلف در کشورهاي چين، تايوان و آمريکا توليد مي شود و ميتوان نمونه‌هاي با کيفيت آن را در ايران پيدا کرد.
کارخانه دوچرخه سازي اسپشيالايزد سال ???? ميلادي در ايالت کاليفرنياي آمريکا تاسيس شد و به جز دوچرخه لوازم و تجهيزات اين رشته را هم توليد مي کند. ضمن اينکه يک تيم حرفه‌اي از دوچرخه سواران مشهور را در اختيار دارد.