دوچرخه سواری صرفه جویی در سوخت و افزایش سلامتی

به آمار زير کمي دقت کنيد:
? مصرف روزانه بنزين در ايران حدود ?? ميليون ليتر است که بيش از نيمي از آن از خارج تامين مي شود.
? طي سال هاي اخير ?? ميليارد دلار يارانه بنزين پرداخت شده است،
? براساس گزارش رويترز، مصرف بنزين خودروهاي ايران در سال جاري ? برابر خودروهاي انگلستان اعلام شده است.
? واردات ?? ميليون ليتر بنزين با قيمت حدود ??? تومان و فروش آن به قيمت ليتري ?? تومان، هزينه سنگيني به دولت تحميل مي کند.
? مصرف بنزين کشور با نرخ رشد سالانه ?/? درصد به ??? ميليون ليتر در سال ???? خواهد رسيد. اين در حالي است که ? پالايشگاه کشور فعلاً روزانه ?? ميليون ليتر توليد مي کنند که نشان مي دهد اين پالايشگاه ها که هم اکنون نيازمند بهينه سازي دوباره هستند ?? درصد بيشتر از ظرفيت اسمي خود توليد مي کنند. (جرايد)
? حال به برخي از مزاياي استفاده از دوچرخه توجه کنيد
? با نگاهي گذرا به مقدار مصرف سوخت به ويژه بنزين (مثل آمار فوق) به راحتي مي توان دريافت که وضعيت مصرف سوخت در کشور ما فاجعه آميز است. کيف دوچرخه سواري
? با توجه به اينکه بسياري از بيماري هاي روحي و رواني و انواع سرطان ها، بيماري هاي ريوي و تنفسي، ناشي از آلودگي هواست، استفاده از دوچرخه آنها را کاهش مي دهد ضمن اينکه باعث آلودگي هوا نمي شود، بلکه استفاده همه گير از آن آثار چشمگيري بر کاهش آن حتي در کوتاه مدت خواهد داشت.
? مزيت ديگر و مهمتر استفاده از دوچرخه تاثير مستقيم آن بر سلامتي شهروندان است. طبق نظر اکثر کارشناسان، دوچرخه سواري يکي از بهترين ورزش هاي انفرادي و همگاني است. آثار استفاده از دوچرخه بر عملکرد قلب، ريه ها، عضلات، مغز و ساير اعضاي بدن انکارناپذير است و براي تمام سنين از نوجواني تا بزرگسالي قابل استفاده است.
? تفاوت مهم دوچرخه با موتورسيکلت از مزاياي ديگر اين وسيله نقليه است. دوچرخه برخلاف موتورسيکلت هوا را هرگز آلوده نمي کند، باعث آلودگي صوتي نشده و مانند موتورسيکلت با ايجاد انواع صداهاي ناهنجار و گوشخراش باعث آزار شهروندان نمي شود. اين وسيله خطرات کمتري نسبت به موتورسيکلت داشته و تقريباً هيچ کدام از مشکلات آن را ندارد.
? مزيت مهم استفاده از دوچرخه نسبت به تمام وسايل نقليه قيمت نسبتاً ارزان آن است و تقريباً همه افراد جامعه قادر به خريد آن هستند. ضمن اينکه هزينه نگهداري و استهلاک آن نسبت به موتورسيکلت بسيار پايين است و به علت عدم مصرف سوخت نسبت به تمام وسايل نقليه ديگر مقرون به صرفه تر است.

? نگاهي به تجربه برخي کشورهاي غربي (مثل هلند) نشان مي دهد که در اين کشورها با سرمايه گذاري کم و ايجاد مسيرهاي ويژه دوچرخه و ساير امکانات لازم، شهروندان را به استفاده هرچه بيشتر از آن ترغيب کرده اند.

? جالب است بدانيد کشور هلند که برخي به آن کشور دوچرخه ها لقب داده اند شايد از اين نظر در بين اغلب کشورهاي اروپايي منحصر به فرد باشد. اغلب خانواده ها اعم از زن و مرد، پير و جوان، مدير و کارمند، استاد دانشگاه، معلم و کارگر داراي حداقل يک دوچرخه اند که اغلب نيازهاي حمل و نقل درون شهري و حتي فاصله شهرها و روستاهاي نزديک را با آن طي مي کنند. رفت و آمد به مدرسه، دانشگاه، محل کار براي خريد هفتگي، تعطيلات آخر هفته و... از جمله اموري است که با دوچرخه انجام مي شود و جالب تر اينکه هر خانواده حداقل داراي يک خودرو مناسب بوده که بيشتر مواقع در پارکينگ استراحت مي کند.

? مزيت ديگر استفاده فراگير از دوچرخه (البته به شرط تامين زيرساخت ها و امکانات لازم) عدم آلودگي هواست. امروزه براي مردم تهران و ساير شهرهاي بزرگ ايران زندگي با آلودگي هوا امري اجتناب ناپذير شده است.

اگرچه در سال هاي اخير تلاش هاي شايسته يي براي کاهش آلودگي هوا شده است، اقداماتي مثل احداث و توسعه مترو که در صورت تخصيص بودجه کافي، تاثير شگرفي در کاهش آلودگي هوا خواهد داشت، ولي با اين وجود آلودگي هوا به اين سادگي کاهش نيافته که هيچ، هر ساله پيچيده تر و بغرنج تر هم مي شود. بررسي آثار زيانبار مستقيم و غيرمستقيم آلودگي هوا بر سلامت شهروندان در اين مقال نمي گنجد ولي کافي است به آمار ارائه شده در روزنامه ها مراجعه شود که فقط امسال چندين نفر در اثر مستقيم آلودگي هوا فوت کردند.

? نتيجه اينکه دوچرخه با دارا بودن مزاياي فوق به شرط برنامه ريزي، احداث زيرساخت ها و تشويق افراد به استفاده از آن مي تواند جايگزين بسيار مطلوب و مناسب ساير وسايل نقليه حداقل براي مسيرهاي درون شهري شود. اين روزها که روز هواي پاک را گرامي مي داريم و مردم تهران و شهرهاي بزرگ ديگر به ويژه در شش ماهه دوم سال در حسرت هواي پاک به سر مي برند، اميد مي رود دوچرخه از پيست هاي دوچرخه سواري و مسابقات ورزشي به داخل شهرها آمده و همه افراد جامعه از مزاياي بي شمار آن بهره مند شوند.
منبع: افتاب