دوچرخه سواری نیاز دنیای مدرن

تا دهه ???? دوچرخه وسيله اي بود که بيشتر در دسترس انسان هاي ثروتمند بود و در جوامعي چون فرانسه، بريتانيا و آمريکا استفاده مي شد. استفاده از ماشين در آن زمان به نظر بسيار خطرناک بود، اما دوچرخه هم به خاطر اينکه از سطح زمين فاصله بسياري داشت به نظر ديگر وسيله مناسبي براي جابه جاکردن انسان ها نبود. نمايندگي اسکات
سال ???? دوچرخه هايي با ايمني بيشتر به بازار آمد که چرخ هاي کوچک تري داشت و صندلي اش پايين تر از دوچرخه هاي معمولي بود. از آن زمان به بعد دوچرخه سواري براي کساني که حتي به ماشين دسترسي داشتند وسيله بسيار جالبي بود، بخصوص براي خانم ها. سال ???? در بريتانيا «انجمن تور دوچرخه سواري» ?? هزار عضو داشت که ?? هزار نفر از اعضاي آن خانم ها بودند.
پس از اسب سواري، دوچرخه سواري فعاليت مورد علاقه خانم ها در بريتانيا بود. در قرن نوزدهم که خانم ها فرصت مناسبي براي نشان دادن قدرت خود در جوامع نداشتند، استفاده از دوچرخه آنها را وارد عرصه جديدي کرد.
برخي جامعه شناسان بر آنند که دوچرخه بيش از هر چيز ديگري در دنيا به خانم ها رهايي بخشيد. در اواسط دهه ???? دوچرخه در تعداد زيادي توليد شد تا جايي که قيمت آن پايين آمد و در دست انسان هاي معمولي جامعه هم قرار گرفت.

سال هاي پس از جنگ جهاني اول را عصر طلايي دوچرخه مي نامند، طي اين سال ها دوچرخه سواري در جوامع بسيار عادي و نرمال به نظر مي رسيد و بسياري از مردم معمولي امور زندگي شان را از طريق دوچرخه انجام مي دادند. تردد دوچرخه ها در بيشتر خيابان هاي شهر ديده مي شد. دوچرخه در عصر طلايي پادشاه جاده ها بود. پس از اين دوران با حضور اتومبيل در بريتانيا و ديگر کشورها دوچرخه سواري وارد دوران تيره و تاريکي شد.با حضور اتومبيل ديگر به نظر نمي آمد که کسي از دوچرخه سواري لذت ببرد.

اما طرفداران محيط زيست به نظر بيشتر طرفدار دوچرخه بودند. تا جايي که دوچرخه ديگر سمبلي براي پاکي محيط زيست به حساب مي آمد، درحالي که ماشين ها مثل هيولايي براي محيط زيست به حساب آمدند. در اين سال ها بحث هاي بسياري در ارتباط با استفاده از دوچرخه يا اتومبيل درگرفت. روزنامه ها، وب سايت ها و مجلات هريک مقاله هايي تحت عنوان «وسيله دوچرخ بهتر از چهار چرخ است» را به چاپ مي رساندند. بسياري از پزشکان هم با چاپ مقاله هايي مردم را به خاطر حفظ محيط زيست و سلامتي شان به دوچرخه سواري تشويق مي کردند.

دوچرخه سواري باعث کاهش آلودگي، کاهش چاقي مفرط و افزايش توانايي بدن مي شد و براي مردمي که توانايي خريد اتومبيل را نداشتند بسيار ارزان بود. جان ريان معتقد است که دوچرخه يکي از عجايب تداوم پذير هفت گانه دنياست. به خاطر مزيت هاي دوچرخه بر ماشين سال ???? توليد دوچرخه به ??? ميليون رسيد يعني بيش از دو برابر ميزان اتومبيل.پس از آمدن اتومبيل اغلب مردم از دوچرخه سواري اجتناب کرده و هر روز با اتومبيل هاي خود سر کار مي رفتند و حتي خدا را به خاطر اختراع چنين وسيله نقليه اي شکر مي کردند.
تقريبا در همه خيابان هاي شهر تردد ماشين ها ديده مي شد. اين در حالي بود که برخي استفاده از اتومبيل را تنها هدر رفتن سوخت و وقت انسان ها مي دانستند. به علاوه به خاطر ترافيکي که حضور اتومبيل در شهر ايجاد کرده بود، رانندگان بايد بسيار صبور هم مي بودند. تقريبا ديگر هر کسي هر روز ?? مايل از محل کار تا خانه اش رانندگي مي کرد.
اغلب طرفداران اتومبيل حتي با گفتن اين جمله که امکانات ديگري براي حمل و نقل در سطح شهر ندارند از حضور اتومبيل ابراز شادي و خوشحالي مي کردند؛ آنها در وسايل نقليه موتوري مي نشستند در حالي که دستمزدهاي درآمده از کار خود را صرف خريد سوختي مي کردند که باعث افزايش گازهاي گلخانه اي و در نهايت ديگر مواد آلوده کننده مي شد، اما هنوز هم در بسياري از جوامع کساني هم ديده مي شدند که هيچ اهميتي به اتومبيل نمي دادند و ترجيح مي دادند از دوچرخه هاي خود براي جابه جايي در سطح شهر استفاده کنند.

اين دوچرخه سواران بدون هيچ دردسر و مشکلي به محل کار خود مي رفتند و حتي گاهي هم از اتومبيل هاي مدرن سبقت مي گرفتند، بعضي وقت ها هم که ترافيک خيلي سنگين بود به راحتي راه خود را از گوشه و کنار خيابان باز مي کردند و خيلي سريع تر از ماشين ها به مقصد خود مي رسيدند. به هر حال اين افراد با استفاده از دوچرخه گويي هر روز تا محل کار خود ورزش مي کردند، براي بسياري از آنها رفتن به سر کار حکم سفر کوتاهي را داشت که با ورزش همراه بود.

همانطور که مي دانيد فعاليت دائم براي سلامت بدن انسان ها ضروري است. دوچرخه سواري هم مي تواند راه تفريحي براي فعاليت بيشتر در طول يک روز باشد.

دوچرخه سواري باعث افزايش فعاليت قلب و کاهش حملات قلبي شده، از چاقي مفرط، فشار خون و کلسترول بالا هم جلوگيري کرده و با کاهش افسردگي و عصبانيت، کم خوابي و استرس باعث افزايش اعتماد به نفس مي شود. علاوه بر آن باعث افزايش توانايي در ماهيچه هاي کمر و پا خواهد شد و انعطاف پذيري بيشتري به مفاصل زانو مي دهد. شما تنها با ?? دقيقه دوچرخه سواري در روز قطعا بعد از يک هفته متوجه تغييرات مثبتي در بدن خواهيد شد. البته نيازي هم نيست که اين ?? دقيقه را به طور مداوم رکاب بزنيد، مي توانيد با فاصله اين کار را انجام دهيد.
با دوچرخه سواري و رفتن به محل کار خود و يا به عکس ديگر حتي نيازي نيست از اوقات تفريح خود براي پرداختن به فعاليت هاي ورزشي استفاده کنيد. اگر به دقت به گوشه و کنار شهر خود نگاه کنيد قطعا مسيرهاي امن مناسبي را براي دوچرخه سواري خواهيد يافت. اين تفريح و يا ورزش در کنار تمام مزيت هايش هم ارزان است و هم براي سالم نگه داشتن محيط زيست بسيار مفيد خواهد بود.
همه انسان ها با استفاده کمتر از وسايل نقليه سوختي و استفاده از دوچرخه مي توانند به پاکيزگي شهر خود کمک کنند. با دوچرخه سواري توليد CO? که براي انسان بسيار مضر است، کاهش مي يابد و آلودگي صوتي هم به حداقل خود مي رسد و با حضور دوچرخه در جوامع حتي نيازي به اتوبان هاي بزرگ و لاين هاي مختلف در جاده ها نخواهد بود.
منبع: افتاب