راهنمای عکاسی در سفر

لوازم مناسب :
در اين تصوير چه مشکلي در عکس وجود دارد؟ مطمئنم توجه شما هم به لباس صورتي که اين خانم پوشيده جلب شده است. اما لباس او براي اين محيط مناسب نيست وبايد طوري باشد تا فرد را در مقابل بريدگي ، نيش حشرات و استتار در مقابل حيوانات محافظت کند.اگر قصد داريد که به سفر برويد جليقه هاي عکاسي نه فقط ما را شبيه به عکاسان حرفه اي مي کنند بلکه بسيار سودمند هم هستند چون دسترسي ما را به لوازم دوربين از قبيل : فيلتر ها ،کارت هاي حافظه ، يک ست فلاش و لنزها سريعترمي کند. پس براي عکاسي در سفرتجهيزات کامل همانند لباس مناسب محيط ، لازم است. کيت فلاش

 

محل درج متن در عکس :
اگر قصد داريد عکس فردي را براي تبليغات بازرگاني استفاده کنيد بايد شخص طوري بنشيند تا وقتي که مي خواهيد عکس را براي پرينت آماده کنيد جايي براي نوشتن نام ، تاريخ و امضا يا متن شما هم وجود داشته باشد.

 

ايده هاي خوب بگيريد :
راهنما و مترجم براي زماني که مي خواهيد به کشورهاي خارجي سفر کنيد بسيار سودمند هستند. آنها کمک مي کنند تا شما دروقتتان براي جستجوي مناطق و مردم صرفه جويي کنيد و به جاهايي برويد که شايد وقت براي ديدن آنها کم مي آورديد. اگر از آژانس مسافرتي خود راهنما نگرفته ايد مي توانيد از هتل خود درخواست کنيد. بدون داشتن يک راهنما گرفتن عکسي مثل اين تصوير که از مردي با لباس خاص و پيدا کردن مکاني مثل اين محيط براي شما سخت خواهد بود. داشتن يک راهنماي خوب قسمت کم هزينه سفر را شامل مي شود.

 

من هميشه با يک لپ تاپ حاوي برنامه هاي پردازشگر تصوير مانند (photoshop Aperture/Lightroom )سفر مي کنم ، نکته مهمتر اينکه هميشه فايل هاي raw به روز شده داشته باشيد تا بتوانيد عکس هايتان را باز کنيد بخصوص وقتي که دوربين جديد خريداري مي کنيد. همراه خود يک آداپتور (AC power ) هم برداريد تا بطورهمزمان بتوانيد باتري دوربين و لپ تاپ خود را شارژ کنيد. وقتي که به يک کشور خارجي سفر مي کنيد مطمئن باشيد که آداپتورمناسبي را با خود به همراه داريد.

 

حقايقي جالب براي عکس هاي بهتر افراد :
ما عکس هايي را ترجيح مي دهيم که افراد در آن با چشماني باز باشند و اين يکي از دلايلي است که عکس هاي را که گرفته شده در سايه و يا روزهاي ابري را بيشتر دوست داريم تا عکس هايي که در روزهاي روشن و آفتابي گرفته شده است چون چشم جمع نمي شود. رنگ زمينه مهمتر از پاک کردن رنگها از عکس است. بنابراين به رنگ زمينه فکر کنيد که مي توانيد با فلاش يا بازتابنده در هنگام عکاسي اضافه کنيد.

اکثر نقاشان معروف سوژه هاي خود را از قسمت بالا و سمت چپ نورپردازي مي کنند. به هر دليلي ، به نظر مي رسد که ما اين نوع نورپردازي را دوست داريم. در اين جا سه تا عکس هست که به همان صورت نورپردازي شده است. شما هم از اين تکنيک استفاده کنيد. در نور بسيار کم يا در شب ، حساسيت چشمان شما حدود 800 است. محدوده متوسط حساسيت دوربين هاي ديجيتال SLR داراي 1600 تا 3200 و حتي 6400 مي باشد. در حقيقت ، يک دوربين درشب بهتر از چشمان ما مي بيند. عکاسي را حتي در نورکم و يا شب متوقف نکنيد.

 

شاتر را بکشيد تا حس حرکت را ايجاد کنيد :
حدس من اين است که وقتي سفر مي کنيد از حالت سبز يعني تنظيم تمام اتوماتيک دوربين SLR استفاده نمي کنيد و از حالت هايي استفاده مي کنيد تا خلاقيت خود را با دوربين عکاسيتان نشان دهيد و فقط يک عکس ساده نگيريد ، عکس هاي عالي بگيريد. در اين مثال با به کاربردن تنظيمات پايه اي دوربين ، ازرقص اسپانيايي در نور کم شب ، طوري عکس گرفته شده که حرکت را نشان مي دهد. روش کار به اين صورت است :
1. بعلت نور کم ، شما به حساسيتي بين 400 تا 800 و يا بيشتر نياز داريد.
2. تنظيم دستي ( MANUAL) دوربين را انتخاب کنيد و روي فوکوس مرحله اي بگردانيد و سرعت شاتري حدود 1/8th در ثانيه را با تراز سفيدي مناسب ترکيب کنيد. يک عکس تست بگيريد. سوژه شما داراي بلور مي شود . اما نگران نباشيد. دراين مرحله شما داريد تراز سفيدي نور طبيعي را تست مي کنيد.
3. فلاشتان را روشن کنيد و روي TTL تمام اتوماتيک تنظيم کنيد.
4. حالا راز نشان دادن حرکت در عکس ، به محض اينکه دکمه شاتر را مي زنيد دوربين را از راست به چپ يا برعکس حرکت دهيد. با اين کار حس حرکت را در عکس انتقال مي دهيد.
منبع: نيکاسون