رفلکتور چیست و چرا یک ابزار مهم در عکاسی محسوب می شود؟

اگر در عکاسي تازه وارد هستيد احتمالاً سوال هاي زيادي راجع به نحوه استفاده از رفلکتور ها داريد. در اين مطلب ؛ مي خواهيم به چند سوال متداول در مورد رفلکتور ها پاسخ دهيم.
رفلکتور چيست؟
در عکاسي ما هر کاري هم که بکنيم براي گرفتن عکس به نور احتياج داريم. رفکلتور وسيله اي است که مي توانيم با استفاده از آن قسمتي که مي خواهيم را نورپردازي کنيم. يک رفلکتور به شما اين امکان را مي دهد که نور موجود را به قسمتي که مي خواهيد، هدايت کنيد (چه نور طبيعي باشد و چه مصنوعي) و به سمت سوژه متمرکز کنيد تا بتوانيد نور و جهت آن را کنترل کنيد. به عبارت ساده تر رفکلتور بازتاب دهنده نور است.
رفلکتور ها چه شکلي هستند؟
رفلکتور ها با شکل ها و اندازه هاي مختلفي وجود دارند، متداول ترين شکل رفلکتور ها دايره و مستطيل است. رفلکتور ها از جنسي ساخته مي شوند که بتوانند نور را منعکس کنند و معمولاً با رنگ هاي سفيد، نقره اي و طلايي ساخته مي شوند تا تأثيرات متنوعي در عکس بگذارند. بعضي از آن ها دسته اي براي حمل دارند و بعضي تاشو هستند تا بتوان به راحتي آن ها را حمل کرد، اما بعضي ديگر بزرگ هستند و حمل کردن آنها کار دشواري است. حتي شما مي توانيد با استفاده از مقواي سفيد رنگ رفلکتور بسازيد.