رونق دوچرخه سواری در اصفهان

با راه اندازي دفتر حمل و نقل غيرموتوري در معاونت حمل و نقل ترافيك شهرداري اصفهان مقدمات عمومي سازي دوچرخه سواري در سطح شهر اصفهان آغاز مي شود. دوچرخه کوهستان

در دومين جلسه كميته حمل و نقل و ترافيك كميسيون شوراي اسلامي شهر اصفهان كه با حضور فرماندهي راهنمايي و رانندگي شهرستان اصفهان، معاونان عمراني، خدمات شهري و مديرعامل سازمان تاكسيراني و مسئولان كارشناسان سازمان تربيت بدني، هيأت دوچرخه سواري و سازمان هاي مردم نهاد شهر اصفهان تشكيل شد، راهكارهاي استفاده بيشتر و ايمن تر شهروندان از دوچرخه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و قرار شد كه شهرداري درخصوص توسعه دوچرخه سواري در اصفهان گام هاي مؤثري بردارد. در اين جلسه بر برنامه ريزي، طراحي شبكه، استانداردسازي و ايمن كردن خيابان هاي سطح شهر براي تسهيل در استفاده شهروندان از دوچرخه تأكيد شد.

اين در شرايطي است كه از گذشته ها اصفهان به شهر دوچرخه سواران معروف بوده و استفاده از اين وسيله نقليه غيرموتوري نسبت به ساير شهرها از عموميت بيشتري برخوردار بوده است. مسطح بودن خيابان هاي اصفهان و داشتن حداقل خيابان هاي شيب دار در مقايسه با شهرهايي مانند تهران يا مناطق كوهستاني به اعتقاد كارشناسان يكي از عوامل رونق دوچرخه سواري در اصفهان است، اگر چه نسبت به قبل استفاده از دوچرخه مقبوليت كمتري يافته اما از گذشته ها دوچرخه به عنوان وسيله نقليه مردان كاسب و بازار اصفهان رايج بوده است.

غلامرضا شيران، رئيس كميسيون عمران و حمل و نقل شوراي اسلامي شهر اصفهان در اين جلسه گفت: اميد است با تلاش و همفكري كارشناسان در اين خصوص، دوچرخه سواري در سطح شهر توسعه يافته و با ايجاد امنيت براي دوچرخه سواران و فرهنگ سازي در اين زمينه هر چه زودتر شاهد استفاده بيشتر شهروندان از دوچرخه باشيم.

وي با اشاره به فوت ساليانه ?‎/? ميليون نفر در دنيا بر اثر تصادفات جاده اي افزود: در كشور ما ?? تا ?? نفر در هر ??? نفر بر اثر تصادف مي ميرند و بسياري از كساني كه مصدوم، معلول يا كشته مي شوند عابرين پياده هستند.

رئيس كميسيون عمران و حمل و نقل شوراي اسلامي شهر اصفهان، حمل و نقل و ترافيك را چيزي فراتر از فروش بليت اتوبوس يا استفاده از تاكسي دانست و تصريح كرد: بحث امروز در دنيا پرداختن به بهداشت شهري است و اين كه امنيت شهروندان در عبور و مرور شهري تأمين و افزايش يابد و ما در اين خصوص بايد بدانيم كه چگونه مي توان از فرم و طراحي شهرمان براي استفاده كمتر از انرژي و كاهش آلودگي بهره گيري كنيم.

وي برنامه ريزي حمل و نقل شهري را شامل توجه به پايداري، جامع نگري، مشاركت، ايمن سازي و بهداشت مردم در حمل و نقل شهري دانست و با اشاره به ?? اقدام تعيين شده از سوي سازمان ملل در خصوص شهر ستاره هاي سبز گفت: اگر شهري ? اقدام از ?? اقدام تعيين شده را هر سال و در طول ? سال انجام دهد، از سازمان ملل براي توسعه اين امور بودجه دريافت خواهد كرد كه در اين راستا به پياده روي و دوچرخه سواري توجه ويژه شده است.

دكتر شيران با بيان اين كه دوچرخه سواري، براي پايداري اجتماعات مردمي لازم است تصريح كرد: در هر شهر بايد تا مسافت ??? متري منزل شهروندان ايستگاه اتوبوس وجود داشته باشد تا آنها در استفاده از حمل و نقل عمومي با مشكل مواجه نبوده و استفاده از خودروهاي تك سرنشين كاهش يابد.

وي با تأكيد بر تهيه نقشه خطوط دوچرخه با استفاده از مناطق توليد و توزيع سفرهاي درون شهري افزود: توسعه پايدار نياز به همت و فرهنگ بالا دارد و ما بايد با احياي اين فرهنگ در جامعه با ايجاد تسهيلات براي استفاده شهروندان از دوچرخه اقدام كنيم.وي در پايان از همه مسئولان خواست تا با توجه به سهميه بندي بنزين دست به دست هم داده و با يك حركت انقلابي، ايمني، كيفيت و بهداشت حمل و نقل و ترافيك، در سطح شهر را افزايش دهند.
منبع: افتاب