ساعت ضربان سنج چیست و چه کاربردی دارد؟

ساعت نمايشگر ضربان قلب را مي توانيد همانند هر ساعت ديگري به مچ دست خود ببنديد و ضربان قلب خود را اندازه گيري کنيد .با استفاده از تنظيمات گوناگون اين ساعت مي توانيد برنامه تمريني خود را دنبال کرده و ضربان قلب خود را در هر زماني کنترل نماييد . کنترل کردن ضربان قلب در موقع تمرينات ورزشي از دو جهت حايز اهميت مي باشد . اول اينکه فشار زيادي به قلب خود وارد نکنيم و دوم اينکه نتيجه خوبي از تمرينات ورزشي بگيريم. ساعت گارمين


عملکردهاي نمايشگر ضربان قلب :
- ميزان متوسط ضربان قلب
- ميزان مصرف کالري به KCAL
- ميزان سوخت چربي به گرم
- ميزان حداکثر ضربان قلب در زمان ورزش
- سنجش دقيق ضربان قلب ECG
- تنظيم محدوده تمرين شخصي
- هشدار صوتي و تصويري در صورت خارج شدن از محدوده تمرين

نوار دور سينه ساعت ضربان سنج را چگونه ببندم و شرايط نگهداري آن چگونه مي باشد؟
نوار دور سينه کلا داراي دو قطعه است : يک نوار که به دور سينه بسته مي شود و يک کمربند کشي در درون قسمتي از نوار دور سينه که با بدن در تماس است دو سنسور مستطيل شکل شياردار قرار دارد. هر دو اين سنسورها ميزان دقيق ضربان قلب را تعيين کرده و به نمايشگر ارسال مي کنند.نوار دور سينه با وسايل آنالوگ ديگر مانند آرگومترها سازگار است.

نحوه استفاده از نوار دور سينه به چه صورت مي باشد ؟
نوار دور سينه را با بند کشي به دور سينه خود ببنديد . طول نوار طوري تنظيم شود که نه شل و نه سفت باشدو با آن بتوانيد احساس راحتي کنيد. نوار را رو به بيرون و درست روي استخوان سينه قرار دهيد.براي مردان نوار بايد درست زير عضلات سينه و در زنان زير سينه ها بسته شود. تماس ميان پوست و سنسورهاي ضربان قلب بلافاصله برقرار نمي شود، ممکن است مدتي طول بکشد تا ضربان قلب سنجش شده و نمايش داده شود.براي تسهيل در اين کار مي توانيد در داخل نوار، نقطه تماس را با آب يا ژل ECG مرطوب نماييد.اين ژل را مي توانيد از داروخانه ها تهيه نماييد. تماسي که بين پوست و نوار دور سينه برقراز است با حرکات شديد قفسه سينه مانند نفس عميق کشيدن قطع نمي شود . هميشه چند دقيقه قبل از شروع سنجش ضربان قلب ، نوار را به دور سينه ببنديد تا بتواند با دماي بدن هماهنگ شود.

هر چند يکبار نوار دور سينه و بند کشي را با محلول آب و صابون تميز نماييد. سپس تمام وسايل را با آب تميز آبکشي و با حوله تميز بدقت خشک کنيد. بند کشي را مي توانيد در ماشين لباسشويي با حرارت 30 درجه سانتيگراد و بدون استفاده از نرم کننده بشوييد. نوار دور سينه را نبايد در خشک کن لباسشويي خشک کنيد. نوار دور سينه را در محلي خشک و تميز نگهداري نماييد.

نرم افزار نمايشگر ضربان قلب چه امکاناتي را براي من فراهم مي کند؟
با نرم افزار نمايشگر ضربان قلب براحتي مي توانيد داده هاي تمرينات خود را از طريق اتصال به کامپيوتر منتقل نماييد . نرم افزار نمايشگر ضربان قلب، ارسال اطلاعات از ساعت نمايشگر را کنترل کرده و طيف وسيعي از گزينه ها براي تجزيه و تحليل اطلاعات را در اختيار شما قرار مي دهد.اين نرم افزار داراي تقويم و عملکردهاي اجرايي مفيدي است که در مدت زمان طولاني تمرينات بهينه را پشتيباني مي کندبا استفاده از اين نرم افزار براحتي مي توانيد وزن خود را کنترل نماييد .