ساعت ورزشی چیست ؟

گارمين علاوه بر توليد جي پي اس و نقشه آن، ساعت  گارمين را نيز توليد مي کند که تعدادي از ساعت ها داراي جي پي اس نيز هستند و در بعضي از مدل هاي خاص امکان داشتن نقشه پايه بدون نام را دارند. تعدادي از ساعت ها براي رشته ورزشي خاصي طراحي شده اند و تعدادي از آنها براي ورزش هاي سه گانه و يا چند گانه طراحي شده اند. ورزش هاي مانند دو، اسکي، کوهنوردي، شنا، دوچرخه سواري و …شما مي توانيد اطلاعات ورزشي ذخيره شده بر روي ساعت خود را بر روي سايت تخصصي و ورزشي گارمين به نام Garmin Connect آپلود کنيد و اين سايت ورزش و تمرين شما را تجزيه و تحليل مي کند و مانند يک مربي توصيه هاي ورزشي را به شما ارائه مي کند. شما همچنين مي توانيد بر روي اين سايت اطلاعات تمرين هاي ورزشي خود را با دوستانتان به اشتراک بگذاريد و با دوستانتان در سراسر دنيا بصورت مجازي مسابقه دهيد و رکوردهاي خود را ثبت کنيد . ويژگي هاي اصلي و عمومي ساعت هاي ورزشي (سونتو (SUUNTO) - گارمين و ...) بسته به مدل آنها:
- ارتفاع سنج
- فشارسنج
- قطب نما
- دماسنج
- ضربان سنج قلب
- هشدار طوفان
- طلوع و غروب خورشيد
- ساعت دو يا چند زمانه، تاريخ و زمان
- باتري قابل تعويض توسط کاربر
- منوهاي چند زبانه
البته بسته به دسته بندي (ساعت ورزشي، کوهنوردي، غواصي و ...) و مدل آنها (گارمين، سونتو و ...) ويژگي هاي بيشتر و يا کمتري براي هر کدام از ساعت ها وجود دارد. بنابراين پيش از خريد هر ساعت ورزشي شما بايد بسته به ورزشي که مي خواهيد انجام دهيد ساعت مورد علاقه خود را انتخاب نمائيد تا بتوانيد حداکثر استفاده مفيد از آن را بنمائيد.
مثلا تعدادي از ساعت هاي ورزشي داراي جي پي اس هستند و مناسب براي فعاليت هاي ورزشي در فضاي باز مثلا کوهنوردي، دو و ... هستند