عکاسی در اعماق دریا

عکاسي در اعماق دريا
کيس هاي ضد آب پاورشات مخصوص محافظت از دوربين هاي ديجيتال پاورشات کانن در برابر آب طراحي شده اند که استفاده از آنها بسيار راحت و مطمئن است ، اين کيس ها امکانات عکاسي جديدي را فراهم مي کنند و کاربران مبتوانند با استفاده از اين کيس ها هنر عکاسي خود را در اعماق دريا به چالش کشند.
نکات عکاسي
دانستن اندکي از تکنيک هاي ضروري درمورد عکاسي در زير آب قطعا به قابليت هاي عکاسي ما خواهد افزود و بدون اينکه قبلا چنين عکس هاي گرفته باشيم ميتوانيم تصاويري از زندگي دريايي خلق کنيم.

براي عکاسي از حيات وحش در اعماق دريا مستلزم دانستن 3 تکنيک هستيم:
عکاسي ماکرو : براي شکار سوژه هاي کوچک دريايي بايد ابتدا حالت ماکرو را انتخاب کنيد.حداقل فاصله ي فوکوس از سوژه را رعايت کنيد و دکمه ي شاتر را نيمه فشار دهيد.سپس از نمايشگر استفاده کنيد و دوربين را حرکت دهيد تا تصاوير شارپ تري داشه باشيد و در نهايت دکمه ي شاتر را کامل فشار دهيد و عکس خود را بگيريد.

عکاسي از زاويه وايد : اولين نکته اي که در عکاسي از زاويه ي وايد حالتي ماهرانه به تصاويرتان ميدهد حفظ رنگ آبي دريا است.براي اينکه رنگ آبي دريا را حفظ کنيد اول بايد وارد تنظيمات وايت بالانس شويد ، در آب هاي کم عمق "Daylight" و در اعماق بيشتر "Cloudy" را انتخاب کنيد سپس زير سوژه برويد و هدف اين است که دوربين را سمت بالا و رو به آسمان بگيريد تا در تصويرتان سايه هاي چشم گيري ايجاد شود.
* اگر دوربين ديجيتال پاورشاتتان به مود Underwater Scene ( صحنه زير آب ) مجهز است آن را انتخاب کنيد و سپس منتظر نتايج خارق العاده ي بعد آن باشيد. اکتاباکس

عکاسي پاناروما : اول مود Stitch Assist دوربين تان را فعال کنيد ، دوربين را بچرخانيد و چند عکس متعدد بگيريد و سپس از نرم افزار PhotoStitch استفاده کنيد و در اين صورت دوربين به صورت خودکار تصاوير را به هم مي چسباند و عکس هاي عريض فوق العاده اي را پديد مي آوريد.به همين سادگي عکس هاي پاناروما بگيريد و از ثبت خاطراتتان لذت ببريد.

آماده سازي
حلقه ي O مانعي ضد آب است که کيس ضد آب پاورشات را کاملا مهر و موم ميکند و از نفوذ آب به دوربين جلوگيري ميکند.توجه داشته باشيد که قبل از بستن کيس و بردن دوربين به آب اول حلقه ي O را آماده کنيد .
1. برداشتن رينگ O

رينگ O را از شيار داخل کيس خارج کنيد و براي بلند کردن آن ميتوانيد از انگشتانتان و يا وسيله ي ضخيم ديگري مثل کارت اعتباري استفاده کنيد.ابتدا گوشه ي آن را بگيريد و سپس به آرامي آن را بيرون بکشيد و از کيس خارج کنيد.
2. بررسي رينگ O

يک طرف حلقه را ميان دو انگشتتان نگه داريد و مراقب باشيد که آن را نکشيد و آسيبي نبيند.نوک دو انگشتتان را با دست ديگرتان دور تمام حلقه سر دهيد تا ذرات و خرده هايي روي آن باقي نمانده باشد و اگر ذراتي را مشاهده کرديد حتما آنها را برداريد و حلقه را پاک کنيد چرا که اگر حتي يه تار مو و يا شن و ماسه اي به حلقه چسبيده باشد باعث نشتي آن ميشود.
3. استعمال گريس ضد آب

هنگاميکه از پاک بودن رينگ اطمينان پيدا کرديد ، روي انگشتي که تميز است چند قطره گريس ضد آب بريزيد و آن را به طور مساوي به دور تمام حلقه بکشيد و باز دقت داشته باشيد که آسيبي به رينگ وارد نشود.
4. جاسازي رينگ O

پس از اعمال گريس ، با دقت رينگ O را درون شيار کيس ضدآب جاسازي کنيد و دوباره بررسي کنيد که اطمينان داشته باشيد که ذراتي روي آن باقي نمانده است.
5. ضد آب بودن آن را تست کنيد

توجه کنيد که يک شب قبل از رفتن به آب و غواصي براي تستش آن را در يک مخزني ازآب غوطه ور کنيد و نشتي آن را بررسي کنيد و در روز موعد دوباره و فقط چند لحظه دوربين داخل کيس را تست کنيد و دوباره از عدم نشتي آن اطمينان حاصل کنيد.پس از هر دو بررسي و آزمايش دوربين شا حاضر است تا شما را تا عميق ترين ها همراهي کند.
نگه داري
بعد از غواصي و اتمام عکاسيتان بايد آن را کاملا تميز کنيد و آن را براي دفعات بعدي حاظر نگه داريد.بعد از هر غواصي و استفاده از دوربين ، دوربين را از کيسش خارج کنيد و کيس را در آب خيس دهيد و تمام قطعات متحرک و جداشدني را از کيس خارج کنيد تا تمامي ذرات و شن و ماسه هاي تجمع شده در جاي جايش خارج شوند و توجه کنيد که نمک و شن و ماسه اي در هيچ جايي از کيس باقي نماند.ميتوانيد براي خارج کردن کامل وبهتر ذرات آب را با فشار به کيس بگيريد که مطمئنا اين کار بهتر از گذاشتن کيس در جريان ثابت آب است.
منبع: نيکاسون