مبانی دوچرخه سواری کوهستان در شب

شايد شما به دنبال هيجان باشيد يا تنها زمان دوچرخه سواري براي شما بعد از تاريکي هوا باشد. در هر صورت براي مواجه شدن با تاريکي بعد از غروب آفتاب، شما بايد مباني دور ماندن از خطر در شب را بدانيد. تور دوچرخه سواري
پس براي اطمينان از حفظ امنيت و لذت بردن از سواري در شب 5 نکته زير را به خاطر بسپاريد:

1- در صورتي که مي خواهيد تجربه اي لذت بخش از دوچرخه سواري در تاريکي در آينده داشته باشيد، براي خريد يک سيستم روشنايي معتبر و مشهور هزينه کنيد. داشتن يک چراغ روي فرمان و چراغ قابل نصب بر روي کلاه ايمني ايده آل مي باشد. اما اگر به طور موقت يا اتفاقي در شب دوچرخه سواري مي کنيد يا توان خريد يک سيستم روشنايي مناسب را نداريد، از روش هاي ديگر در ادامه مطلب مي توانيد استفاده کنيد.

 

 

2- با دوست خود به دوچرخه سواري برويد (يا 3 نفره). صحبت هاي مکرر و سروصداي دوچرخه هايتان مانند هشداري براي حيوانات دوروبر خواهد بود. به علاوه در صورت رخ دادن حادثه اي براي هر يک از افراد شما قادر خواهيد بود خيلي سريع تر از زماني که به تنهايي دوچرخه سواري مي کنيد به کمک او بشتابيد.

 

3- با سرعت کم حرکت کنيد! حتي اگر با مسير آشنايي کافي داشته باشيد بايد بدانيد که مسير در شب متفاوت خواهد بود. چراغ شما در شب باعث ايجاد سايه هايي از موانع پيش رويتان مي شود که باعث تغيير شکل موانع پيش رو شده و خطا در ادراک تان مي شود. براي ممانعت از اشتباه در هنگام سواري در شب خونسردي خود را حفظ کنيد و از فکر کردن به مسائل کوچک و بي اهميت خودداري کنيد. به خاطر داشته باشيد دوچرخه سواري کوهستان در شب زمان بيشتري نسبت به سواري در روز نياز دارد.

 

4- لوازم مورد نياز: در صورت امکان از عينک هاي با شيشه محافظ شفاف استفاده کنيد زيرا ممکن است شاخه درختان در تاريکي شب به ناگاه و بدون هيچ اخطاري به سر و صورت شما برخورد کند. توصيه مي شود که يک لباس اضافي به همراه خود داشته باشيد که در مواقعي که به طور غير منتظره حرکت خود را براي مدتي متوقف کرديد بپوشيد چون اصولاً مواقعي در شب دوچرخه سواري انجام مي شود که طول روز کوتاهتر است و در آن زمان هوا سردتر خواهد بود. در پايان، از لباس هاي روشن و منعکس کننده نور استفاده کنيد تا ساير افراد (کوهنوردان، شکارچيان و...) راحت تر قادر به ديدن شما در شب باشند.

 

5- به خود و تواناييتان در دوچرخه سواري کوهستان ايمان داشته باشيد. اگر تاکنون در شب دوچرخه سواري نکرده ايد، تصور کنيد مسير را با موفقيت طي کرده ايد، به مسيري که قلباً آن را مي شناسيد بچسبيد و از آن خارج شويد و برنامه خود را با موفقيت به اتمام برسانيد.