وقتی کلیک ها از پول می گویند

تبلیغات در دنیای مجازی یا تبلیغات اینترنتی چگونه است؟
روزگاری است رایانه همه زندگی بشر قرن ۲۰ را به خود اختصاص داده است و شاید اقرار نباشد که بگوییم همه چیز از یک وسیله بی جان به نام رایانه شروع می شود.

خیلی از ما روز خود را با رایانه آغاز می کنیم این امر یا به دلیل نوع کارمان است که وابسته به این موجود بی جان اما احساساتی و دوست داشتنی است یا به واسطه نیازهایی که فقط آن ها را می توان با رایانه پاسخ داد.

اما موضوعی که بعد از خرید اینترنتی و دنیای تجارت الکترونیک شکل کامل تر و اقتصادی به خود گرفت تبلیغات آنلاین است. شاید کسی باور نمی کرد که این جعبه های کوچک تبلیغاتی آن قدر برای خود جایگاه توام با پول ایجاد کند که بر سر آن دعوا شود و شرکت های بزرگ از جمله گوگل و مایکروسافت که شاید سرمایه شان با ۲۰ کشور دنیا برابری کند، حاضر شوند ۳ برابر قیمت واقعی آن پول هزینه کنند تا صاحب سایت ها و جعبه های بیشتر تبلیغاتی در دنیای مجازی باشند.

این اشتیاق زیاد بیانگر اهمیت این تبلیغات آنلاین در جهان مجازی است. در این مقاله به بررسی موضوع تبلیغات آنلاین در جهان مجازی می پردازیم تا شما بدانید در پس پرده تبلیغات سایت ها که شاید سرعت کار در اینترنت و باز شدن صفحات را از شما می گیرد و خیلی از این موضوع شکایت دارید، چه می گذرد.

تبلیغات آنلاین، رقم های نجومی
لازمه یک فروش خوب یک تولید مناسب و با کیفیت است و لازمه یک فروش فوق العاده تبلیغات است. این امر در دنیای رقابتی امری انکار ناشدنی است به طوری که این روزها تبلیغات آنلاین بیشترین حجم تبلیغات در کشورهای پیشرفته را در اختیار دارند. با نگاهی به آمار و تحقیقات مختلف انجام گرفته در این زمینه، رشد تبلیغات آنلاین به حد چشمگیری بوده و این روند رو به افزایش در جهان همچنان ادامه دارد. از دید کارشناسان موسسه تحقیقاتیIDC کاهش قیمت آگهی های اینترنتی آنلاین، رواج تبلیغات آنلاین رایگان و افزایش ضریب نفوذ اینترنت مهم ترین دلایل رشد فزاینده تبلیغات آنلاین به شمار میآید. براساس جدیدترین گزارش IDC حجم درآمد حاصل از تبلیغات آنلاین در ایالات متحده در سال ۲۰۰۷ برابر ۲۵/۵ میلیارد دلار بوده است و پیش بینی می شود که این رقم تا سال ۲۰۱۲ به ۵۱/۱۰میلیارد دلار برسد. به این ترتیب تحقیقات نشان می دهد که تبلیغات آنلاین تا چهار سال آینده در جایگاه دوم و بعد از تبلیغات مستقیم در رده بندی انواع تبلیغات در دنیا قرار می گیرد این در حالی است که این تبلیغات آنلاین این روزها جایگاه پنجم را در اختیار دارد، اما تبلیغات ویدئویی آنلاین توانسته اند طرفداران بیشتری را به خود جلب کنند.