چگونه یک عکاس حیات وحش شویم

عکاسي از طبيعت و حيات وحش سبک جذابي از عکاسيست اما براي دستيابي به اين رشته نه تنها فراگيري مهارت هاي عکاسي ضروريست بلکه بايد حسي از ماجراجويي و تعقيب و گريز را در خود پيدا کرده باشيد.
آيا تا به حال دوست داشته ايد که يک عکاس حرفه اي حيات وحش شويد ؟با استفاده از تکنيک ها و دنبال مراحل زير ميتوانيد به آرزويتان دست پيدا کنيد.
مرحله اول : ابتدا براي يک دوربين و لنز عالي سرمايه گذاري کنيد.طوري برنامه ريزي کنيد که پولتان را صرف سرمايه گذاري براي يک دوربين حرفه اي و يک لنز تله بسيار عالي کنيد.

مرحله دوم : فراگرفتن مهارت هاي لازم و آموختن آنچه براي عکاسي از حيات وحش لازم است.  اکتاباکس
1.رفتن به کلاس يا کالج جهت آموختن فن عکاسي
2. از داشتن تجهيزات اندازه و خوب اطمينان حاصل فرماييد.اين بخشي از عکاسي است که نبايد به اندک تجهيزات کفايت کرد و حتما بايد حداقل يک سه پايه ، يک لنز تله قدرتمند و مموري کارت تهيه نماييد.
3.مشتاق اين حرفه باشيد و اگر عکاس آماتوري هستيد صبر پيشه کنيد.
4.لباس مناسب بپوشيد.
5.حيوانات را دچار استرس نکنيد و طوري ظاهر نشويد که عکاس هستيد و آنها را فراري ندهيد.
6.محيط را تحت احاطه خود دراوريد.به خاطر بسپاريد که همانطور که شما سوژه تان را هدف قرار داده ايد در مقابل درندگان هم شما را هدف قرار داده اند.
7.قبل از طلوع آفتاب خود را براي عکاسي آماده کنيد و در محيط باشيد.
8.درمورد شکار سوژه تان تحقيق کنيد.
مرحله ي سوم : وقتي حيواني را ديديد و خواستيد از آن عکس بگيريد سعي کنيد نقش يک شکارچي را بازي کنيد و دزدکي آن را دنبال کنيد.چراکه اگر حيوان متوجه تان شود و يا صدايتان را بشنود قطعا فرار خواهد کرد.يکي از لازمه هاي عکاسي از حيات وحش نهايت آرامش و صبوري است.

مرحله ي چهارم : منطقه اي را در نظر بگيريد که از گونه هاي آن خيلي عکسبرداري نشده باشد.

مرحله ي پنجم : فروش عکس ها.علاوه بر اينکه ميتوانيد عکس هايتان را به ناشران و مجلات بفروشيد ميتوانيد به آژانس هاي سهام نيز برويد و شايد عکس هايتان را در مجله نشنال جئوگرافيک قرار دهند که واقعا فوق العادست.

نکات
آرام و صبور باشيد.بسياري از حيوانات با ريزترين صداها فرار خواهند کردند و از دستتان در ميروند.
لباس استتار شده بپوشيد زيرا بسياري از حيوانات بسيار خطرناک اند.
حتما از تمام عکس هاي خود يک بک آپ بگيريد.
اگر فکر عکاسي و شکار ماهي و يا لاک پشت دريايي هستيد بايد به رفتن زير آب هم فکر کنيد و دوربين و لباس مناسب براي آن هم فراهم کنيد.
سعي کنيد براي عکاسي از سه پايه استفاده کنيد و يا حداقل دستانتان ثبات داشته باشند وگرنه تصاويرتان حتما تار و کشيده خواهند شد.استفاده از سه پايه اين مشکلات را به حداقل ميرساند.
منبع: نيکاسون